מחפש בית דפוס? קבל עד 3 הצעות מחיר והשווה מחירים!

הדפסת חשבוניות

אם בבעלותך עסק הרשום ברשויות המס וסך הכנסותיו של מחזורו השנתי אינו קטן מ-99,003 ש"ח  על אף האמור, ישנם סיווגים של עסק אשר מחייבים אותו להיות מורשה גם אם סך הכנסותיו נמוך מהאמור לעיל. על כל פנים, במידה ובבעלותך עוסק מורשה אזי שאתה רשאי להנפיק חשבוניות מס. בתור בית עסק אתה גובה מס ערך מוסף מלקוחותיך (מע"מ עסקאות) ובד בבד גם רשאי לקזז מס זה בגין תשלומים לספקים והוצאות שוטפות (מע"מ תשומות). בגין קבלת התשלום ובגין חשבונית המס שהנפקת, תמציא גם קבלה, או לחילופין במידה והעברת התשלום עבור העסקה מתבצעת באותו הרגע תמציא חשבונית מס קבלה. על מנת להזמין פנקסים אלה, תזקק לשירותיו של בית דפוס - ואצלנו הפתרון! באמצעות האתר תקבל מספר הצעות מחיר משתלמות להדפסת פנקסי חשבוניות מס קבלה לעוסק מורשה, ולך רק נותר לבחור את האופציה המשתלמת ביותר עבורך. יש לציין כי המחזור השנתי המחייב עוסק מורשה משתנה מעת לעת והמספר מעלה נכון לכתיבת שורות אלה, ניתן לבדוק כאן את גובה המחזור העדכני בכל עת.

הדפסת חשבוניות עוסק פטור - יש דבר כזה?

ובכן, כפי שהסברנו הינך מחויב בהנפקת חשבונית מס אך ורק אם אתה עוסק מורשה או חברה בע"מ וכיו"ב, במידה והינך עוסק פטור אינך גובה מס ערך מוסף (מע"מ), ולכן אינך מנפיק חשבוניות מס ללקוחותיך. אולם, אתה בהחלט מחוייב לספק קבלה בעבור כל תשלום שתקבל, ועל כן עליך להדפיס קבלות לעוסק פטור. כאמור, לא באמת קיים דבר כזה כמו חשבוניות לעוסק פטור, מכיוון שעוסק פטור אינו מנפיק כאלה, אלא רק מספק קבלות.

ההבדלים בין הדפסת חשבונית מס למס קבלה

רבים מבעלי העסקים החדשים אינם מבינים מה ההבדל בין חשבונית לחשבונית מס קבלה, אז כדאי שנעשה סדר בבאלגן. ראשית, יש לציין כי בהדפסת פנקסי חשבוניות מס יכלול פנקס זה מטבע הדברים גם קבלות, וגם חשבוניות מס קבלה. באופן כללי יש לנו שלושה סוגי מסמכי פנקסים: 

1. חשבונית מס - חשבונית מס הינו מסמך אשר עליך להנפיק בעבור כל דרישה לתשלום מהלקוח, זה המסמך המחייב בתשלום מס, מע"מ וכיו"ב. באפשרותך להנפעק מסמך כזה, ורק לאחר קבלת התשלום להנפיק את הקבלה ללקוח. 

2. קבלה - קבלה זה המסמך המשלים שלנו, אותו יש להנפיק בעת קבלת התשלום (באותו הרגע בדיוק). 

3. חשבונית מס קבלה -  למעשה זה מסמך שאינו שונה בשום צורה מחשבונית מס או מקבלה, אלא משלב אותם. בסיטואציה בו אתה נותן שירות ומיד מקבל תשלום עבורו, באפשרותך להנפיק חשבונית מס קבלה אשר כוללת בתוכה גם את פרטי הבקשה לתשלום, וגם את פרטי קבלת התשלום - פשוט במסמך אחד. הוא אינו מסמך שונה, וניתן לספק במקומות חשבונית מס בנפרד וקבלה בנפרד, הכל תלוי סיטואציה.

הדפסת חשבוניות מס קבלה משמע כאמור הדפסת פנקס חשבוניות מס רגיל (אשר משמש גם כפנקסי חשבוניות עוסק פטור), אשר בתוכו יהיו גם חשבוניות מס, גם קבלות, וגם חשבוניות מס קבלה לנוחויותך. או לחילופין, פשוט פנקס הכולל בתוכו גם חשבוניות וגם קבלות - פשוט מאוד. להלן חשבונית מס קבלה שהודפסה בבית דפוס לדוגמה: 
 

דוגמה לחשבונית מס קבלה מודפסת


ישנו מסמך נוסף אשר אינו קיים בכל פנקס חשבוניות מס קבלה, והוא נקרא חשבון עסקה. חשבון עסקה הוא למעשה מסמך אשר אינו בעל תוקף מיסוי כלשהו, אלא רק בקשת לתשלום. הסיבה שמנפיקים אותו מתקשרת באופן ישיר לחשבונית מס קבלה - אם ידוע לנו שאת העבודה נבצע כעת, אולם תנאי התשלום מהלקוח לדוגמה יהיו שוטף+90, אנו רשאים ע"פ חוק להוציא חשבון עסקה (יש לברר עם הלקוח ראשית!), ובכך לא נצטרך לשלם את המע"מ באותו הזמן (כנגד אי קבלת תשלום), אלא רק כשננפיק חשבונית מס קבלה בעת קבלת התשלום מהלקוח! פתרון זה בא לסייע בעיקר לעסקים קטנים, אולם חברות רבות לא נותנות לזה יד, ולכן חשוב לבדוק זאת עם הלקוח בטרם תדפיסו חשבונות עסקה. 

הדפסת פנקסי חשבוניות מס בזול

כפי שהבנתם, אם בידכם עוסק מורשה עליכם להדפיס פנקסי חשבוניות מס (כן, יש שם גם קבלות), והדרך המשתלמת ביותר לעשות זאת היא באמצעות בית דפוס מקצועי באזור מגוריכם, אבל היכן תמצאו כזה? תמצאו כזה בפרינטפיקס. התקשרו אלינו לקבלת בתי דפוס זמינים להדפסת פנקסים באיכות גבוהה ואף בעיצוב אישי, ותהנו מהשירות המתקדם ביותר בישראל. זה גם יכול להיות זול! פשוט בצעו השוואת מחירים בין הצעות המחיר שתקבלו מאיתנו, ותוכלו לחסוך עד 40% מעלות ההדפסה!