מחפש בית דפוס? קבל עד 3 הצעות מחיר והשווה מחירים!

הזמנה לחינה

היום המיוחל מגיע, יום החתונה. ההכנות לטקס בעיצומן, עוגות, אולם, קייטרינג וכן הלאה. .בעדות מסוימות נהוג לשמר מסורות עתיקות יומין וקסומות ע״י טקסים שונים, דוגמת טקס החינה. אמנם הטקס עתיק, אבל רלוונטי, פופולרי ואהוד גם בימנו אנו. גם לטקס החינה כמו לחתונה עצמה ראוי ורצוי שיהיו הזמנות ייחודיות, למה? כי זה אלגנטי יותר, יוקרתי יותר, כי זה מזמין יותר. את החלום שלכם לאיך שההזמנות יראו, אנחנו יכולים להגשים - הזמנה לחינה בעיצוב אישי באמצעות בתי דפוס מקצועיים מזמינים רק דרך פרינטפיקס. 

מה זה בעצם טקס החינה?

לפני שנבצע הדפסת הזמנות לחינה, בואו וניקח אתנחתא קלה ונראה מהו טקס החינה. ובכן הטקס הוא בא בימים וישנן עדויות שאף הולך אחורה בדפי ההיסטוריה עד סביבות 2000 לפנה״ס. בדרך כלל הטקס יבוצע ע״י עמים במזרח הקרוב וצפון אפריקה וכמובן שהודו גם. טקסי החינה הפופולרים בישראל: חינה תימנית, חינה הודית, וכמובן - חינה מרוקאית. כל עם עורך טקס אינדיבידואלי מסורתי, אבל בשורה התחתונה משתמשים בחינה (חומר המופק מעלי צמח כופר הלבן) בשביל לסמן, לצייר על אזורים שונים על גופנו וכל אזור וצורה ישנה משמעות שונה. לדוגמא בארץ, החינה מסמלת את המעבר בין חיי רווקות לזוגיות, הנשים מתכנסות ערב לפני החופה וחוגגות את טקס החינה ע״י כך שמציירים עיגול על על כף היד מה שמאמור לסמל ולייחל שפע ומזל טוב.

בארץ שמים דגש לטקס החינה במיוחד במיוחד בעדה התימנית בו החתן והכלה נכנסים לאירוע לבושים לפי מיטב מסורת הלבוש התימני בריקודים והשמשית מורחת על ידיהם חינה. ניתן להזמין דרכנו הזמנה לחינה תימנית. בהודו לעומת זאת טקס החינה מסמלת את הפרידה של הבת מהאם, המשמעות של החינה היא הדמעות של האם שבוכה על הפרידה. בטקס מורחים את החומר על המצח של הזוג ועל האצבעות. אצלנו ניתן להפיק הזמנה לחינה הודית, בין היתר, כשם שאין הבדל מהותי פרט לעיצוב ההזמנה בין נוסחי ההזמנות של העדות השונות. במעמד ההזמנה אנו ממליצים גם להזמין הזמנות לחתונה, ובכך לחסוך עלויות מול בתי הדפוס השונים מכיוון שרובם ישמחו להעניק לכם הנחה על בסיס כמות. 

דוגמאות להזמנות לחינה והורדה חינם

ההזמנות המוצגות הינם לצורך דוגמה בלבד, כאשר פונים לבית דפוס ישנם עיצובים רבים ומגוונים ובהתאמה אישית ללקוח. את ההזמנות הבאות ניתן להוריד ולהשתמש באופן חופשי להנאתכם ונחויותכם, ומעבר לכך שניתן לקבל מהן השראה אם מצאו חן בעיניכם. 

דוגמאות להזמנה לחינה דוגמה להזמנה פשוטה לחינה
הזמנה לחינה מרוקאית דוגמה לחינה מרוקאית
הזמנה לחינה צד קדמי דוגמה להזמנה לחינה

הדפסת הזמנות לחינה - עלויות, גדלים והזמנה

הזמנות לחינה לרוב תעשנה על גבי ניירות הזמנה בגודל מסיום, בדר״כ הגודל של ההזמנות עצמן נשען על גודל המעטפה, לרוב 13ס״מ גובה ו 19 ס״מ אורך, אך שימו לב שהגודל כן יכול להשתנות. הטקסט משתנה לפי הרצון שלכם וכמובן לפי גורמים משתנים כמו שמות וכתובות, יחד עם זאת ישנן תבניות מותאמות להדפסת הזמנות לחינה, ובהמשך נציג נוסח הזמנה לחינה לשימושכם החופשי. באופן כללי, אין מה להילחץ יתר על המידה - לאחר שאתם באים במגע עם בית דפוס לצורך הדפסת הזמנות לחינה, אנשי המקצוע של אותו בית עסק ידאגו לספק לכם את ההזמנות בדיוק בגודל המתאים, ואף יעזרו לכם עם הנוסח. אלא אם כן תבחרו לעבוד עם מעצב שלכם, לכל בתי הדפוס המון דוגמאות לעיצוב הזמנה לחינה שתוכלו פשוט לבחור אחת שאהבתם, ומשם הדרך להדפסה כבר פשוטה. אך כיצד מגיעים לבתי דפוס זולים וטובים? כיצד חוסכים זמן יקר? כל שעליכם לעשות הוא להתקשר למוקד של פרינטפיקס ואנו נדאג לספק לכם בתי דפוס אשר יגישו לכם הצעת מחיר מדויקת לצרכים שלכם, ולכם רק נותר לבחור.

סיכום להדפסת הזמנות לחינה- צאו לדרך! :
1. מתקשרים לפרינטפיקס ומספרים לנו אודות הזמנתכם - כמות הזמנות, אזור בארץ.
2. אין צורך לדעת כיצד ההזמנה תראה - בתי הדפוס שתקבלו יספקו לכם מגוון עיצובים להזמנות חינה לבחירה.
3. אין צורך לדעת מראש בדיוק מה יהיה כתוב - בתי הדפוס יעזרו לכם לבחור נוסח, אולם תוכלו להכין אחד בעצמכם או להשתמש בנוסחים המופיעים כאן למטה.
4. מומלץ שתכירו את את המחירים הכלליים בשוק בטרם תיגשו להזמנה, ולכן מומלץ לעיין במחירון ההזמנות.

נוסח הזמנה לחינה


אנו שמחים להזמינכם
לחגוג עימנו את טקס החינה של
אייל ומור
אשר יתקיים אי"ה
ביום חמישי, א' בסיוון תשע"ג
00.00.0000
ב-"גן אירועים", מקום בישראל או בחו"ל, בשעה 18:30

נשמח לראותכם בין אורחינו
משפחת הכלה       משפחת החתן